لندیگراف چیست؟

لندیگراف چیست

نیاز به مشاوره دارید؟

همین الان با مشاورین گسیل کالا تماس بگیرید:

لندیگراف شناوری بزرگ با ساختاری منحصربه‌فرد است که برای جابجایی خودروها و سرنشینان به کار می‌رود. این ناوچه آبی در سایزهای مختلف طراحی و ساخته می‌شود و توانسته نیازهای لجستیکی را به خوبی پاسخ دهد‌. در قسمت جلوی شناور یک درب بزرگ قرار دارد که با باز کردن آن  یک سطح شیب‌دار پیش روی مسافران قرار می‌گیرد و می‌توانند تخلیه و بارگیری را به راحتی انجام دهند.

این وسیله نقلیه دریایی سرعت حمل و نقل را افزایش داده و باعث شده تا مسافران بتوانند به همراه خودروها به جزایر سفر کنند. ساختار لندیگراف به گونه‌ای است که می‌تواند وزن بالا را به خوبی تحمل کند. این وسیله در گذشته برای جابجایی نیروی نظامی به کار گرفته شده است.

تاریخچه لندینگ کرافت

لندینگ کرافت سابقه دیرینه‌ای دارد و قدمت آن مربوط به سال‌های قبل است. این وسیله برای اولین با در جنگ جهانی اول مورد استفاده قرار گرفت. به کمک ان کشورها توانستند از آب‌های عمیق عبور کرده و به دیگر کشورها تجاوز کنند. انتقال نیروی نظامی از طریق این شناور شرایط را برای جنگ فراهم کرد.

 در جنگ بین چاناق قلعه و نیروهای اتلافی و امپراطوری عثمانی لندیگراف نیروها را در سواحل جابجا و پیاده می‌کرد. در جنگ جهانی دوم هم این شناور سطح کاربری گسترده‌ای داشت. علاوه بر انتقال نیروی نظامی در این جنگ ادوات و تجهیزات نظامی هم به کمک این وسیله نقلیه دریایی جابجا می‌شد.

 امروزه لندیگراف‌های نظامی کاملا مجهز هستند و فقط در زمینه نظامی مورد استفاده قرار می‌گیرند‌. این شناور برای اولین بار در نبردهای عثمانی مورد استفاده قرار گرفت و بعد از آن مورد توجه واقع شد. پس از جنگ جهانی دوم شاهد کاربرد بیشتر این وسیله بودیم.

 امروزه از لندیگراف علاوه بر کارهای نظامی برای تجارت و بازرگانی هم استفاده می‌کنند. مدل‌های جدیدتر به دلیل مجهز بودن به امکانات و آپشن‌های بیشتر ایمن‌تر هستند و جابجایی را با حجم بالاتری انجام می‌دهند. در واردات کامیون به کشور این شناورها نقش بسزایی را ایفا می‌کنند.

مزایای حمل بار با لندیگراف

حمل بار با لندیگراف مزایای زیادی برای صادرکنندگان و واردکنندگان به همراه دارد. برای مسیرهای آبی این بهترین وسیله حمل و نقل است که می‌تواند به صورت کاملا ایمن کار خود را انجام دهد. امروزه بخش زیادی از مبادلات با ایران از طریق همین شناورها صورت می‌گیرد. از مزایای خوب این ناوچه آبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایای حمل بار با لندیگراف

 •  حمل انواع بار

این وسیله نقلیه دریایی می‌تواند انواع بار با حجم‌های مختلف را جابجا کند. به همین دلیل در صنعت حمل و نقل سطح کاربری گسترده‌ای دارد و برای صادرات پلاستیک به کشورهای دیگر بهترین گزینه است.

 • ساختار مقاوم 

بدنه این شناور فرم ساده و در عین حال محکمی دارد و می‌تواند فشار و ضربه را به خوبی تحمل کند. در مقابل رطوبت دوام زیادی دارد و به هیچ وجه پوسیده نمی‌شود.

 •  ایمنی بالا

از مزایای دیگر لندیگراف می‌توان به ایمنی بالای آن اشاره کرد. مطمئن بودن این وسیله باعث شده تا مسافران به راحتی بارهای سبک و سنگین را روی آن قرار دهند.

 •  سرعت زیاد حمل و نقل

سرعت جابجایی با لندیگراف زیاد است و به دلیل سطح صاف و شیب‌داری که دارد بارگیری و تخلیه در آن به راحتی انجام می‌شود. محموله‌ها سریع‌تر به مقصد می‌رسند.

 • تردد در مسیرهای سخت

در مسیرهای صعب‌العبور بهترین عملکرد را دارد و می‌تواند در جاهایی که کشتی‌های بزرگ امکان تردد ندارند به راحتی حرکت کند. به دلیل سرعت انتقال بالایی که دارد برای واردات شمش طلا هم گزینه مناسبی است.

 • هزینه کم

جابجایی بارهای سبک و سنگین و کوچک و بزرگ با لندیگراف هزینه کمی را برای تجار و بازرگانان و مسافران به همراه دارد. به دلیل مقرون‌به‌صرفه بودن این شناور مورد توجه قرار گرفته است.

 • جابجایی آسان

به کمک این ناوچه آبی صاحبین بار دیگر نیازی نیست تا پیچ و خم‌های اداری را پشت سر بگذارند‌. مراحل حمل و نقل با لندیگراف ساده و بی دردسر است.

 • حمل کالاهای خاص

با این شناور می‌توانید کانتینرهای یخچال‌دار را هم به آسانی جابجا کنید و صحیح و سالم به دست صاحب آن برسانید. امکان انتقال هر کالای خاص و با ارزشی با این شناور فراهم شده است.

معایب لندیگ کرافت چیست؟

لندیگ کرافت در کنار مزایایی که دارد با معایبی هم همراه است. ساختار این شناور به‌ گونه‌ای است که هیج محفظه ایمنی ندارد و همین موضوع باعث شده تا خطرات زیادی کالاها و مسافران را تهدید کند. از دیگر معایب می‌توان به عدم جداسازی اشاره کرد که در این شرایط امکان برخورد کالاها با هم وجود دارد‌. نسبت به سایر وسایل نقلیه دریایی امکانات کمتری دارد.

حرکت خودروهای سبک و سنگین روی سطح صاف و مسطح لندیگراف می‌تواند خطرات زیادی را به همراه داشته باشد. سرنشینان خودروها فضای مجزای برای استراحت ندارند و باید در کنار وسیله نقلیه خود منتظر بمانند. امکان پرتاب شدن لوازم و افراد به داخل آب وجود دارد؛ چرا که از نظر ایمنی سطح پایینی دارد.

 لندیگراف نمی‌تواند زمانی که دریا طوفانی است حرکت کند. قرار گرفتن کالاها زیر نور خورشید و حتی بارش باران می‌تواند باعث افت کیفیت آنها شود. این شناور انبار مجزایی برای نگهداری کالاهای با ارزش ندارد. قرار گرفتن کالاها کنار هم ممکن است باعث یکی شدن آنها شود.

برای چه کالاهایی از لندینگ کرافت استفاده می شود؟

لندیگراف برای جابجایی کالاهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر مقصد حمل و نقل شما مسیرها و کانال‌های آبی است این شناور می‌تواند به شما کمک زیادی کند. برای جابجایی خودروها سبک و سنگین و تجهیزات و ماشین آلات صنعتی گزینه ایده‌آلی است و می‌تواند به صورت کاملا ایمن این کار را انجام دهد.

اگر قصد سفر به جزایر را دارید می‌توانید با خودروی شخصی خود روی لندیگراف قرار بگیرد و در مقصد به تفریح بپردازید. حمل و نقل کامیون‌های سنگین در مسیرهای آبی بیشتر توسط لندینگ کرافت انجام می‌شود. کانتینرها بخش اعظمی از این حمل و نقل دریایی را به خود اختصاص می‌دهند. کالاها درون کانتینر قرار می‌گیرند تا از رطوبت و آلودگی‌ها حفظ شوند.

مواد فله و عمده را هم می‌توان به کمک این شناور جابجا کرد. محصولات تولید شده توسط صنایع به کمک لندیگراف صادر می‌شوند. مواد اولیه و خام صنایع به کمک همین شناور به‌ کشور وارد می‌شود. بیشتر کالاهای صادراتی و وارداتی در مسیرهای آبی توسط این وسیله نقلیه دریایی جابجا می‌شوند. سرعت انتقال مواد خوراکی بیشتر است و این می‌تواند مانع از فاسد شدن آنها شود.

تفاوت لندی گراف با بارج

لندی گراف با بارج تفاوت‌های زیادی دارد که در اینجا آنها را معرفی می‌کنیم:

 • بارج از نظر شکل ظاهری به قایق شبیه است؛ اما لندیگراف شباهت زیادی به قایق ندارد؛ زیرا تنها از سطحی صاف و شیب‌دار تشکیل شده و سایز کوچک‌تری هم دارد.
 • لندیگراف سرعت بیشتری نسبت به بارج دارد به همین دلیل می‌تواند سرعت حمل و نقل را هم افزایش دهد و کالاها را در بنادر سریع‌تر بارگیری و تخلیه کند‌.
 • لندینگراف برای حمل و نقل در مسیرهای طولانی انتخاب می‌شود به طوری که بارج تنها برای مسیرهای کوتاه مناسب است و توان حرکت در مسیرهای طولانی را ندارد.
 • صاف و تخت بودن کف بارج باعث شده تا محموله‌هایی با گنجایش و ظرفیت بالا را در خود جای دهد. به همین دلیل از آن برای حمل و نقل بارهای سنگین استفاده می‌کنند.
 • لندیگراف نیروی مورد نیاز برای حرکت خود را از موتور دریافت می‌کند و نیازی به محرکه خارجی ندارد؛ اما بارج برای حرکت وابسته به نیروی محرک خارجی مثل قایق و یدک کش است.
 • بارج مناسب آب‌های عمیق است و به دلیل ساختار فازی که دارد می‌تواند وزن محموله‌های سنگین را به خوبی تحمل کند. برای آب‌هایی کم عمق لندیگراف گزینه بهتری است.
 • بارج و لندینگ دو روش متفاوت برای حمل و نقل دریایی هستند که هر کدام ویژگی مختص به خود را دارند و شما باید در زمان جابجایی گزینه مناسب را انتخاب کنید.

تفاوت لندی گراف با بارج

استفاده از لندینگ کرافت در ایران

ایران به دلیل دسترسی به آب‌های آزاد و داشتن خطوط ساحلی در شمال و جنوب برای حمل و نقل دریایی نیاز به لندینگ کرافت دارد. کشور ایران به دلیل دریایی بودن توانسته در مسیرهای آبی و کانال‌ها تجارت‌های موفقی داشته باشد. در نیم قرن اخیر حمل و نقل به کمک لندیگراف گسترش پیدا کرده و باعث شده تا صادرات و واردات کالاها با سرعت و حجم بیشتری انجام شود.

 در مسیرهای آبی صعب العبور این ناوچه آبی می‌تواند به راحتی حرکت کند. اطراف ایران جزایر تفریحی زیادی وجود دارد که دسترسی به آنها از طریق لندیگراف امکان پذیر است. مسافران می‌توانند با خودروهای شخصی خود وارد این جزایر شوند. روی کار آمدن این وسیله نقلیه دریایی باعث شده تا تجار و بازرگانان بتوانند راحت‌تر کار تجارت را دنبال کنند.

 برای تردد در آب‌های کم عمق و بنادر با امکانات کم بهترین گزینه هستند و می‌توانند انواع بارهای سبک و سنگین را با راحتی جابجا کنند‌. حمل مسافر با این شناور غیر مجاز است و تنها می‌تواند وسایل نقلیه و کالاها را جابجا کند. در ایام تعطیل که تردد در مسیرهای دریایی بیشترین می‌شود کار این شناورها هم افزایش پیدا می‌کند. بکارگیری لندیگراف در ایران باعث شده تا حمل و نقل دریایی رشد و توسعه پیدا کند.

هزینه استفاده از لندینگ کرافت

هزینه استفاده از لندیگ کرافت برای همه افراد یکسان نیست و این بستگی به حجم و نوع بار و مقصد دارد. هر چه حجم بار بیشتر باشد تعرفه لندیگراف هم بیشتر خواهد بود. نوع بار می‌تواند در هزینه آن تاثیر بسزایی داشته باشد. بارهایی که ارزش بالا دارند و حمل و نقل آنها حساس است با هزینه بیشتری جابجا می‌شوند.

اگر محموله شما فضای زیادی از لندیگراف را اشغال کند شما باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. تعرفه خودروهای سبک نسبت به سنگین کمتر است. این تعرفه طبق قانون حمل و نقل دریایی است و هر سال افزایش پیدا می‌کند. اگر تا مقصد مسافت زیاد باشد هزینه بیشتری برای صاحب کالا در نظر گرفته می شود. برای تخلیه بار نیاز است تا ابتدا هزینه را پرداخت کنید.

هزینه استفاده از لندینگ کرافت

 زمانی که وارد لندیگراف می‌شوید رسیدی با مشخصات کالا و هزینه دریافتی به شما داده می‌شود که در زمان تخلیه و خروج باید آن را تحویل دهید. مقرون به صرفه بودن هزینه لندیگراف باعث شده تا امروزه بیشتر از لوازم دیگر مورد توجه قرار بگیرد. هزینه آن نسبت به کشتی و بارج کمتر است. قبل از استفاده از لندینگ کرافت بهتر است ابتدا از هزینه آن اطلاع کامل داشته باشید.

سخن پایانی

لندیگراف بهترین وسیله برای حمل و نقل دریایی است که با عملکرد خوب توانسته پاسخگوی نیاز کاربران باشد. این شناور کاربرد فراوانی در جابجایی تجهیزات نظامی و محموله‌ها و کالاهای اساسی و خودروها و کانتینر دارد‌. برای استفاده از این ناوچه آبی بهتر است ابتدا با کارشناسان فعال ما در سایت گسیل کالای شرق مشورت‌های لازم را داشته باشید و از هزینه‌های جدید حمل و نقل با لندیگراف مطلع شوید. پرسنل مجرب ما همیشه بهترین پیشنهاد را برای شما دارند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب