تولید نایلکس

تولید نایلکس در شرکت گسیل کالای شرق یک فرایند صنعتی است که به کمک نیروی برق، گاز یا حرارت، مواد اولیه را به صورت پلاستیک نرم و قابل تشکیل تبدیل می‌کند.  در این شرکت نایلکس به دلیل خواص فیزیکی و شیمیایی مناسب خود، بحث‌های گسترده‌ای در حوزه‌های مختلف صنعتی، از جمله صنعت الکترونیک، بسته‌بندی و موارد دیگر دارد.

تولید نایلون دسته‌ دار

تولید نایلکس دسته دار شامل مراحل ذوب مواد اولیه نایلون، سرد کردن و شکل دهی و تبدیل به رول‌ها است. در مرحله اول، گرانول‌های پلی اتیلن و نایلون، طبق فرمول مشخص با یکدیگر ترکیب و داخل قیف ماشین اکسترودر ریخته می‌شوند. مواد درون سیلندر ماردون طراحی شده و حالت نهایی خود را به خود می‌گیرند. در این حالت، مواد به شکل حلقه‌هایی با کیفیت بالا در می‌آیند که می‌توانند برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

پلاستیک به خمیر تبدیل می‌شود و در اکسترود، سوراخ‌ها و منافذ از بین می‌روند. چرخش ماردون به دای هدایت خواهد شد و مواد اولیه به لایه نازکی از نایلون تبدیل و به سمت بالا هدایت می‌شوند. نایلون به وسیله وزش بادی سرد شده و عدم چسبندگی به دستگاه تولید می‌شود. شدت بادی که به مواد خروجی وارد می‌شود، با عرض نایلون مرتبط است و افزایش یا کاهش آن عرض نایلون را تعیین می‌کند.

مراحل تولید نایلکس

مواد شیمیایی در ابتدا در قیف قرار می‌گیرند و به سوی سیلندر و المنت هدایت می‌شوند. سیلندر و المنت باعث ذوب شدن بهتر مواد می‌شوند تا بتوان آن‌ها را به اشکال مختلف تبدیل کرد. مواد پتروشیمی پس از ذوب شدن، توسط دای به نازک‌ترین لایه‌ها تبدیل می‌شوند و با حرکت به سمت بالا سرد می‌شوند تا به یکدیگر نچسبند.

 پس از اتمام فرایند تولید، نایلون به صورت رول آماده استفاده می‌شود. سرعت رول‌ شدن لایه‌ها بر روی میزان ضخامت و ویژگی‌های نایلکس تأثیرگذار است. این محصول از دستگاه‌های مختلفی برای تولید استفاده می‌شود و بسیاری از کسب و کارها برای برندسازی و تبلیغات از آن استفاده می‌کنند تا تصویر خود را در ذهن مشتریان حک کنند.

کارخانه تولید نایلکس گسیل کالای شرق

کارخانه تولید کننده نایلکس گسیل کالای شرق یکی از معروفترین و پرکاربردترین کارخانه‌ها در صنایع پلاستیکی است که در آن انواع مختلفی از لوله‌ها، پوشش‌ها و محصولات پلاستیکی تولید می‌شود. این کارخانه با استفاده از تکنولوژی‌های روز و بهره‌گیری از مواد اولیه با کیفیت نایلکس‌های متنوعی را تولید و حتی به خارج از کشور صادر می‌‌کند و به دلیل کیفیت بسیاری بالایی که دارد محبوبیت بسیاری از آن خود کرده است.

مقالات مرتبط

تولید نایلون

مطالعه

تولید نایلکس

مطالعه

گواهی مبدا چیست

گواهی مبدا چیست

مطالعه

حمل بار فله چیست

حمل بار فله چیست؟

مطالعه

کاپوتاژ چیست

کاپوتاژ چیست؟

مطالعه

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب